Szczegółowy opis trasy Warszawa-Niepokalanów-Spała jest zamieszczony w Przewodniku. Oto  fragmenty:

Opis odcinka Skierniewice-Rawa Mazowiecka

Ze Skierniewic zielony szlak rowerowy wyprowadza nas drogą 70 w kierunku Kamion, by następnie skręcić w prawo. Do Trzciannej dochodzimy drogą piaszczystą, asfaltem 50 m prosto,później w prawo.  300 m dalej drewniany krzyż. Asfaltem w lewo kierunek Doleck . Początek Bolimowskiego Parku Krajobr. Przy dębie z kapliczką prosto w las. Na skrzyżowaniu asfaltem w prawo kierunek Stara Rawa czerwonym pieszym lub zielonym rowerowym. Za mostem na Rawce pozostawiamy Doleck. W Starej Rawie w lewo w kierunku Nowego Dworu Parcela. Szlak czerwony prowadzi obok Zakładu Doświadczalnego Roślin Ozdobnych . Dalej drogą zgodnie z mapką do Rawy Mazowieckiej. W okolicy można odwiedzić kościół drewniany w Boguszycach.

Opis odcinka Rawa Mazowiecka-Krzemienica

Najpierw z Rawy drogą 707 do Pukinina, następnie w prawo na Ossowice, Sanogoszcz, Wale do Krzemienicy, podrzędnymi drogami zgodnie z mapką.

Opis odcinka Krzemienica-Inowłódz oraz Inowłódz-Spała

Z Krzemienicy trasa łatwiejsza, bez zagrożenia zabłądzeniem, prowadzi prosto do Spały. To rozwiązanie jest opisane przy trasie z Łodzi do Spały. Odważniejsi mogą iść do Spały przez Inowłódz. To rozwiązanie opisujemy tutaj.                                                                                                                                       Z Krzemienicy przez Strzemieszną idziemy do wsi Mała Wola. Tam pytamy o "czarną drogę" (żwirówkę) przez las . Gdy żwirówka się kończy- skręcamy w lewo, potem w prawo żwirówką. Droga żwirowa przechodzi w kamienistą. Dochodzimy do wsi Glina. Tam asfaltem w prawo dochodzimy do mostu na rzece Struga z malowniczym rozlewiskiem. Dalej czerwonym szlakiem rowerowym do Inowłodza.

Z Inowłodza do Spały po przejściu mostu na Pilicy skręcamy w prawo czerwonym szlakiem im. Majora Hubala. Po dojściu do Spały skręcamy w prawo przez most na Pilicy.